Augalų priežiūra vėlyvą rudenį. Naudingi patarimai

Kaip prižiūrėti augalus vėlyvą rudenį – svarbiausi patarimai

Rudenį, kai dienos trumpėja, o temperatūra mažėja, augalai reikalauja ypatingos priežiūros. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti savo sodą arba augalų namą šioje laikotarpyje.

Lauko augalai

Pasiruošimas žiemai

Rudenį svarbu tinkamai pasiruošti augalų žiemai. Pirmiausia, nuvalykite visus nuolaužų lapus ir kitus organus, kad būtų sumažintas šiukšlių ir ligų pavojus. Taip pat apsaugokite pažeidžiamus augalus nuo šalčio, naudodami mulčiavimo sluoksnį ar specialius apsauginius apvalkalus.

Augalų laistymas

Nors oro temperatūra mažėja, augalai vis dar gali reikalauti laistymo, ypač jei yra sausros. Tačiau svarbu vengti perteklinio laistymo, kad būtų išvengta šaknų puvinio.

Augalų tręšimas

Tręšimas vėlyvą rudenį yra svarbus augalų sveikatai. Tačiau naudokite mažiau azoto turinčias trąšas, nes tai gali skatinti pernelyg intensyvų augalų auginimą ir padidinti šalčio jautrumą.

Apdulkinimas

Norint užtikrinti sekmingą rudens vaisių derlių, svarbu tinkamai apdulkinti vaismedžius. Tai galima padaryti naudojant bičių korėlius arba dirbtinį apdulkinimą.

Kambariniai (vidaus) augalai

Žiemojimo sąlygos

Rudenį, kai viduje temperatūra mažėja, reikia atkreipti dėmesį į žiemojimo sąlygas. Užtikrinkite, kad augalai, kurie turi būti laikomi šiltoje patalpoje, nebūtų palikti per šaltoje ar per daug šiltoje aplinkoje.

Dirvožemio drėkinimas / laistymas

Dažnai viduje augalams reikia mažiau laistymo rudenį, nes jie yra mažiau aktyvūs. Tačiau tikrinkite dirvožemio drėgmę ir laistyti tik tada, kai ji tampa per sausa.

Šviesa

Su trumpėjančiomis dienomis ir silpstančia saule, augalams gali trūkti šviesos. Jei įmanoma, suteikite papildomą apšvietimą augalams šviesdienio ilgesnio laiko trukmės.

Bendri patarimai augalų mylėtojams

Sveikatos stebėjimas

Stebėkite augalus dėl galimų ligų ar kenkėjų. Rūpestinga priežiūra gali padėti anksti nustatyti ir kontroliuoti bet kokias problemas.

Atsargumo priemonės

Rudenį oro sąlygos gali būti nepastovios, todėl būkite pasiruošę greitai reaguoti į temperatūros svyravimus, stiprų vėją ar kitas kritines aplinkybes.

Augalų apsauga

Pasirūpinkite apsauga nuo žalingų žvėrių, tokiais kaip žiurkės ar lapiniai vabzdžiai. Laikykite augalus švariame ir tvarkingame būsenoje, kad būtų išvengta prieglobsčio jiems.

Ruduo yra svarbus laikotarpis augalų gyvenime, ir tinkama priežiūra šiuo metu gali turėti didelės įtakos jų būklei ateinančią pavasarį. Sekdami šiuos patarimus, galite užtikrinti savo augalų sveikatą ir gausumą, kad jie atsiskleistų sveikai ir spalvingai.

Exit mobile version