Ką daryti, kad žieminiai batai neslystų ant ledo ir sniego?

Vos tik grįžta megztiniai, iš tamsiųjų spintos gelmių netrukus išlįs visų stilių batai. Viskas, nuo batų iki kelių iki kulkšnių, netrukus pakeis jūsų mylimus sandalus, šlepetes ir net praeitų sezonų basutes. Tačiau kai užklumpa pūgos, liūtys ir panašūs reiškiniai, kartais net ir mėgstamiausi batai nepadės lauke. Jei jūsų batai nėra visiškai paruošti žiemai, gudrybės, kaip padaryti batus neslidžius, padės jums daug lengviau keliauti per sniegą, jau nekalbant apie tai, kad išvengsite traumų.

Nesvarbu, ar jūsų laukia šviežias purios dangos sniegas, ar ledo sluoksniai, tinkami batai šaltuoju metų laiku yra būtini. Tačiau investicija į kokybiškų neslidžių batų porą gali kainuoti brangiai, o stilingi variantai ne visada lengvai prieinami. Be to, tikriausiai jau esate apsiavę patikimą porą batų, kuriuos puikiai įpratote avėti.

Laimei, visada yra „pasidaryk pats” metodų, kaip padaryti batus pritaikytus susidoroti su sniegu ir ledu, nesvarbu, ar esate prisirišę prie mėgstamos poros, ar žvalgotės į naujus batus, kurių sukibimas nėra pats geriausias. Jei norite nebijoti dėl savo gyvybės kaskart žengdami žingsnį, vadovaukitės bet kuria iš šių septynių strategijų, kaip suteikti batams reikiamą sukibimą su sniegu, kad jie išliktų ant sniego.

1. Nusidėvėkite padus

Padidinti batų sukibimą su kelio danga gali būti taip paprasta, kaip tyčia patrinti padus. Suteikite batams geresnį sukibimą, padus braukdami abrazyviniais paviršiais, pavyzdžiui, šiurkščiu betonu ar žvyru. Ypač nauji batai yra slidesni dėl tobulai lygių padų, todėl juos nudėvėję pastebimai pasikeis.

2. Naudokite sukibimo purškalą

Norite tikėkite, norite tikėkite, norite ne, bet iš tikrųjų galite purkšti sukibimą, kurio reikia norint apsaugoti batus nuo žiemos. Purškiami sukibimo klijai padengia batus pakankama apsauga, kad galėtumėte drąsiai įveikti apledėjusius paviršius, todėl būtinai turėkite buteliuką visą sezoną.

3. Įpilkite druskos ir gumos klijų mišinio

Grūdėtos tekstūros pridėjimas prie padų taip pat gali padėti išvengti slydimo visur. Pabandykite ant batų užtepti druskos ir guminių klijų mišinio. Mišinys turėtų pridėti jūsų pasirinktam batui neslystančio komponento.

Jei turite batus guminiu padu, kaip „klijų” pagrindą išbandykite šiuos plastiko sintezės epoksidinius klijus. Ant viršaus pabarstykite druskos ir turėsite sukibimą užtikrinančius protektorius, kurie niekur nedings.

4. Apipurkškite padus plaukų laku

Nors plaukų lakas yra itin laikinas sprendimas, tai yra alternatyva purškiamiems sukibimo klijams, dėl kurių batai su lygiais padais bus šiek tiek atsparesni slydimui. Tačiau šią greitą priemonę reikės kasdien naudoti iš naujo. Prieš išeidami į lauką įsitikinkite, kad plaukų lakas visiškai išdžiūvo.

L’Oreal Paris „Elnett Satin” plaukų lakas yra greitai džiūstančios formulės ir purškiamas itin plona dulksna. Be to, šis purškiklis yra itin daugiafunkcinis: juo taip pat galima pašalinti lūpų dažų dėmes ir sustabdyti pėdkelnių tekėjimą.

5. Įpjaukite batų padus

Galbūt bijote imti peilį ar skustuvą į savo mėgstamą batų porą, bet vėliau tikrai nesigailėsite. Padų įbrėžimas gali suteikti jiems daugiau sukibimo, nes pro protektorius galės prasiskverbti vanduo.

6. Priklijuokite smėlį prie padų

Ekonomiškas būdas paruošti batus sniegui – priklijuoti smėlį prie padų. Naudodami purškiamus klijus, pavyzdžiui, žemiau pateiktą „Loctite” variantą, ir sausą smėlį, padenkite padus smėlėta medžiaga. Stambus smėlis neabejotinai suteiks batams daugiau traukos.

7. Išbandykite „Ice Grips

Jei nelabai norite pasidaryti patys, ant turimų batų visada galite užsidėti ledo apkaustus. Jie yra patikimas būdas pridėti protektorių nepažeidžiant batų vientisumo. Šios žemiau pateiktos „Due North” siūlomos spalvotos ir juodos spalvos sukibimo rankenos. Juos galite lengvai užsidėti ir nuimti bei pridėti prie bet kokio stiliaus batų.

Viskas, ko jums reikia, tai šiek tiek „pasidaryk pats” magijos, kad jūsų batai turėtų neslystantį sukibimą. Dabar galėsite be baimės mėgautis snieguotais ir apledėjusiais mėnesiais.

8. Pakartotinis avalynės pado tvirtinimas

Kartais sprendimas yra toks pat paprastas, kaip atnešti savo batus, kad jie būtų iš naujo paduoti. Nesvarbu, ar jūsų žieminiai batai niekada nebuvo pagaminti su guminiu padu, ar jie tiesiog nusidėvėjo nuo nuolatinio naudojimo, galite duoti porą batų gamintojui ir paprašyti, kad jis pridėtų guminį sukibimą, kad batai būtų patvaresni.

9. Pridėkite guminį pagrindą

Jei nenorite, kad visas batų padas būtų perklotas iš naujo, apsvarstykite galimybę savo mėgstamus žieminius batus papildyti „pasidaryk pats” lipniais guminiais priedais. Jie vadinami neslystančiomis rankenomis ir lengvai prilimpa prie jūsų turimų padų apačios.

Priklausomai nuo jūsų batų, galite rinktis pirštą, kulną arba abu. Tik nepamirškite, kad bet kokia lipni guma geriau prilimpa prie lygaus pado nei prie tokio, kuris jau yra gruoblėtos tekstūros.

10. Išbandykite švitrinį popierių

Ne veltui statybininkai ir namų ūkio darbuotojai prieš didelį projektą naudoja švitrinį popierių, kad paviršius būtų šiurkštesnis. Lygiai taip pat galite sukurti šiurkštesnę batų tekstūrą, trindami popierių per padą ten, kur jūsų batas atsitrenkia į žemę.

11. Naudokite pleistrus

Taip, tai gali skambėti beprotiškai, bet tie itin tvirti pleistrai tinka ne tik pjūviams ir įbrėžimams. Tiesą sakant, tvarsčio uždėjimas ant kojų pirštų ir kulnų suteikia šiek tiek papildomo sukibimo, jei nerimaujate dėl juodojo ledo dėmės čia ir ten.

12. Naudokite dažų pūkelį

Ant bet kokio bato pado užtepti pūkiniai dažai išdžiūvę sukurs šiek tiek tekstūruotą paviršių. Be to, tai suteikia jūsų kojinėms šiek tiek daugiau asmeniškumo.

Exit mobile version