Oro kondicionieriai. Kaip išsirinkti tinkamiausią variantą?

Galvojate šią vasarą įsigyti oro kondicionierių? Suprantame, kad išsirinkti jums tinkamą kondicionierių gali būti įtempta užduotis, todėl esame pasirengę padėti. Peržiūrėkite mūsų naudingą vadovą, kuriame išdėstyti pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant oro kondicionierių.

1. Stacionarus ar nešiojamasis kondicionierius

Yra įvairių oro kondicionavimo įrenginių, tačiau populiariausi yra nešiojamieji įrenginiai ir stacionarių įrenginių sistemos.

Nešiojamieji modeliai yra atskiri oro kondicionieriai, kuriuos galima lengvai įjungti į sieninį elektros lizdą ir kurie akimirksniu atvėsina orą. Juos galite lengvai perkelti po namus iš vieno kambario į kitą. Tačiau jie nėra tokie efektyvūs kaip padalyti įrenginiai. Be to, nepamirškite, kad šaltesniais mėnesiais turėsite rasti vietą, kur juos laikyti.

Stacionarūs kondicioneriai yra tylesni, aptakesni ir efektyviau vėsina. Jie gali kainuoti brangiau ir reikalauti profesionalaus montavimo, tačiau į juos verta investuoti, jei norite stilingos ir didelio našumo vėsinimo sistemos.

2. Erdvės ir dydžio aspektai

Jei namuose turite nedaug vietos arba nuomojatės būstą, jums gali labiau tikti nešiojamasis įrenginys, nes jis neužima per daug vietos ir gali vėsinti, kad ir kur eitumėte.

Jei pasirinksite padalytąją oro kondicionavimo sistemą, turėsite vidinį ir išorinį įrenginį. Vidinis įrenginys yra strategiškai išdėstytas aukštesnėje patalpos vietoje, kad būtų užtikrintas tolygus oro srautas. Be to, vidinis įrenginys yra tylus, todėl jūsų nepabus. Lauko įrenginys paprastai montuojamas ant lauko sienos, stogo ar net balkono. Jo užduotis – iš patalpos įrenginio išsiurbti šilumą ir išleisti ją atgal į lauką.

3. Britų terminiai vienetai (BTU)

Prieš priimdami skubotus sprendimus, pakalbėkime apie BTU. BTU reiškia britiškus terminius vienetus ir yra šilumos matavimo vienetas. Perkant oro kondicionierių, svarbu patikrinti BTU, nes jie parodo, kiek šilumos vienetų gali pašalinti oro kondicionierius. Kodėl tai svarbu? Na, jei pasirinksite per stiprų įrenginį, be reikalo eikvosite energiją. O jei pasirinksite silpnesnį kondicionierių, gali tekti jį nuolat įjungti visu pajėgumu ir vis tiek niekada nepajusite pakankamos vėsos. Rekomenduojame rinktis šiek tiek didesnį BTU, kad užtikrintumėte maksimalų komfortą.

„Bet kaip apskaičiuoti mano namams tinkamą BTU?” – galite paklausti. Nesijaudinkite – tai paprasčiau, nei atrodo! Norint apskaičiuoti BTU, reikia atlikti tris paprastus veiksmus:

Pasiimkite matavimo juostą ir išmatuokite ilgį bei plotį. Įsitikinkite, kad matuojate pėdomis
padauginkite ilgį ir plotį (pėdomis). Taip gausite patalpos kvadratūrą.
padauginkite kvadratinį plotą iš 25
Gali būti ir kitų veiksnių, galinčių turėti įtakos jūsų namų BTU, pavyzdžiui, aukštos lubos, izoliacija ir saulės šviesos kiekis patalpose.

4. Išlaidos

Renkantis oro kondicionavimo įrenginį svarbu atsižvelgti į įperkamumą. Nešiojamieji modeliai paprastai būna pigesni iš anksto, palyginti su padalytomis sistemomis. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad jų energijos vartojimo efektyvumas nėra toks geras.

Nors padalytas kondicionierius gali būti brangesnis, jis gali sutaupyti energijos ilguoju laikotarpiu. Atminkite, kad oro kondicionavimas vasarą gali būti toks pat svarbus, kaip ir šildymas žiemą, kai kalbama apie sveikatą ir gerą savijautą.

5. Energijos vartojimo efektyvumas

Jei jums rūpi energijos suvartojimas ir jo poveikis aplinkai bei jūsų piniginei, labai svarbu pasirinkti energiją taupantį oro kondicionavimo įrenginį. Nors nešiojamieji oro kondicionieriai yra patogūs, jie paprastai sunaudoja daugiau energijos, ypač jei yra paliekami veikti visą dieną. Kita vertus, padalyti oro kondicionieriai pasižymi dideliu energijos vartojimo efektyvumu.

Ieškodami kondicionieriaus, taip pat turėtumėte ieškoti papildomų funkcijų, kad optimizuotumėte energijos vartojimo efektyvumą. Pavyzdžiui, programuojami laikmačiai leidžia suplanuoti vėsinimo ciklus pagal jūsų dienotvarkę ir taip išvengti nereikalingo energijos naudojimo. Dar viena naudinga funkcija, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį, yra energijos taupymo jungiklis, kuris išjungia ventiliatorius, kai termostatas išjungia kompresorių, taip taupydamas jūsų pinigus.

6. Pirkimas iš patikimo pardavėjo

Įsigydami naują kondicionierių, turite įsitikinti, kad bendraujate su patikimu pardavėju, ypač jei perkate internetu.

Prieš pirkdami kruopščiai peržiūrėkite pardavėjo grąžinimo politiką ir patikrinkite klientų atsiliepimus. Tai padės jums susidaryti nuomonę apie pardavėjo patikimumą ir jo gaminių kokybę. Galiausiai, pirkdami iš patikimo pardavėjo turėsite sklandžią patirtį ir būsite ramūs.

Exit mobile version