Valome namus su citrinos rūgštimi – 10 panaudojimo būdų, apie kuriuos nežinojote

Galbūt esate girdėję, kad citrinos naudojamos kaip natūralus valymo produktas, bet kaip yra su citrinos rūgštimi? Citrinos rūgštis – tai citrinų junginys, dėl kurio citrinos yra puikus valiklis. Užuot visada turėję po ranka citrinų, galite nusipirkti maišelį maistinių citrinos rūgšties miltelių. Šis paprastas produktas puikiai tinka kalkių šalinimui, dezinfekavimui ir pelėsio ar grybelio šalinimui. Sužinokite, kaip naudoti citrinos rūgštį ir ką galima valyti su ja.

Kas yra citrinos rūgštis ir kaip ją naudoti?

Citrinos rūgštis yra organinis junginys, esantis citrusiniuose vaisiuose, pavyzdžiui, citrinose, laimuose, apelsinuose ir greipfrutuose. Sintetinė jos versija taip pat gaminama maisto produktams konservuoti ir aromatizuoti, tačiau jos yra ir daugelyje valymo priemonių. Jis yra bekvapis, bespalvis ir atrodo panašus į valgomąją druską.

Norint naudoti citrinos rūgštį valymui, rekomenduojama naudoti tokio pat stiprumo (5-8 %), koks natūraliai yra citrinoje. Gera taisyklė – 1 valgomąjį šaukštą citrinos rūgšties sumaišyti 1 puodelyje šilto vandens purkštuve. Buteliuką pakratykite, kad milteliai pasiskirstytų ir ištirptų. Jei norite valyti sunkesnes dėmes ar atlikti sunkesnius darbus, į valymo tirpalą galite dėti iki 10 % citrinos rūgšties.

Citrinos rūgštį saugu naudoti rekomenduojamais kiekiais, jei ji naudojama teisingai. Įkvėpus ji gali sudirginti nosį ir gerklę, todėl apsvarstykite galimybę dėvėti kaukę, kad neįkvėptumėte miltelių. Dirbdami su milteliais apsaugokite akis apsauginiais akiniais, o odą – pirštinėmis.

10 daiktų, kuriuos galima valyti naudojant citrinos rūgštį

Citrinos rūgštis yra veiksminga ir nebrangi priemonė daiktams namuose valyti. Tinkamai sumaišius šį produktą galima naudoti daugiau būdų, nei tikriausiai tikitės.

1. Kavos aparatai ir virduliai

Kad kavos aparatai ir virduliai tinkamai veiktų, juos reikia reguliariai valyti nuo kalkių, o citrinos rūgštis yra puikus būdas tai padaryti. Ypač namuose, kuriuose vanduo yra kietas, kavos aparatai ir virduliai dažnai turi kreidinių, baltų mineralinių nuosėdų požymių. Norėdami pašalinti kalkes nuo mažų prietaisų, kurie dažnai liečiasi su vandeniu, naudokite 1 valgomąjį šaukštą citrinos rūgšties su 1 puodeliu šilto vandens taip, kaip tai darytumėte su paprastu vandeniu. Pavyzdžiui, perpilkite tirpalą per kavos aparato rezervuarą ir supilkite į puodą taip, kaip tai darytumėte gamindami kavą.

2. Klozetas

Ar jūsų klozeto dubenyje yra bauginantis vandens dėmių žiedas? Citrinos rūgštis gali padėti jo atsikratyti. Tokiu atveju galite įpilti 1-2 valgomuosius šaukštus citrinos rūgšties tiesiai į klozetą, nes jis jau pripildytas vandens. Klozeto šepečiu įmaišykite miltelius ir nušveiskite juos į dėmėtą vietą. Prieš nuleisdami vandenį, leiskite mišiniui kelias valandas nusistovėti klozete.

3. Medinės pjaustymo lentelės

Medinėms pjaustymo lentoms dezinfekuoti galite naudoti citriną, tačiau galite naudoti ir citrinos rūgšties miltelius. Išvalykite pjaustymo lentą įprastu būdu, tada užpurkškite citrinos rūgšties tirpalo. Leiskite tirpalui 10 minučių įsigerti į lentą ir tik tada nuplaukite šiltu vandeniu.

4. Stalviršiai

Apsvarstykite galimybę stalviršiams nuvalyti naudoti citrinų rūgšties tirpalą. Nesvarbu, ar tai būtų virtuvė, ar vonios kambarys, stalviršiai yra pagrindinė vieta, kur kaupiasi nešvarumai ir bakterijos. Naudokite naminį citrinų rūgšties valomąjį tirpalą kaip įprastai valydami stalviršius, tačiau įsitikinkite, kad nenaudojate jo ant bet kokio neužsandarinto natūralaus akmens (pvz., marmuro ar granito), kad išvengtumėte korozijos.

5. Dušai ir vonios

Dušuose ir voniose dažnai kaupiasi mineralai, muilo apnašos ir pelėsis, todėl citrinos rūgštis yra puiki valymo priemonė. Užpurkškite tirpalo ant dušo kabinos, dušo durų ir vonios, palikite 10-15 minučių ir tik tada valykite įprastu būdu.

6. Plytelių skiedinys

Ar skiedinys aplink grindų plyteles atrodo kitokios spalvos nei tada, kai jos buvo sumontuotos? Po kruopštaus šlavimo užpurkškite citrinų rūgšties tirpalo ant skiedinio ir leiskite jam keletą minučių nusistovėti. Prieš šluostydami grindis kaip įprastai, nušveiskite drėgna kempine.

Kadangi skiedinys yra pusiau akytas, citrinos rūgštis gali jį suardyti, jei liks per ilgai. Kaip išvalyti skiedinį naudojant sandėliuko reikmenis, kurių tikriausiai jau turite indaplovė saloje ūkininko sodybos virtuvėje

7. Indaplovės

Kad indaplovė kvepėtų švara ir veiktų maksimaliai našiai, pabandykite ją atnaujinti naudodami citrinos rūgštį. Į indaplovės ploviklio laikiklį įpilkite apie 3 valgomuosius šaukštus citrinos rūgšties ir paleiskite įprastą plovimo ciklą. Po plovimo su citrinos rūgštimi vėl paleiskite indaplovę su įprastu plovikliu. Šių ciklų metu indai, išskyrus metalinius indus, gali likti plovykloje.

8. Oro sausintuvai

Panašiai kaip ir kavos virimo aparatai, oro sausintuvai yra jautrūs mineralinių medžiagų sankaupoms. Išardę oro sausintuvą, atskiestu citrinų rūgšties mišiniu ir šepetėliu nušveiskite kalkių nuosėdas. Kad būtų lengviau šveisti, tirpale pamirkykite bet kokias dalis, ant kurių yra stiprių dėmių. Prieš naudodami būtinai kruopščiai nuplaukite ir išdžiovinkite.

9. Vandens buteliai

Jūsų daugkartinio naudojimo vandens buteliukai greičiausiai nėra valomi taip dažnai, kaip reikėtų. Citrinos rūgštis padeda pašalinti bet kokias kieto vandens dėmes ir bakterijas. Pripildykite kriauklę arba didelį dubenį karšto vandens ir 2-3 valgomuosius šaukštus citrinos rūgšties. Išardykite ir nuvalykite vandens butelius su muilu ir vandeniu, prieš įdėdami juos į tirpalą. Leiskite jiems mirkti 15 minučių ir tik tada dar kartą nušveiskite likusias dėmes. Prieš kitą kartą naudodami išplaukite ir išdžiovinkite ore.

10. Kasdieniai paviršiai

Nors citrinos rūgštis turi daugybę panaudojimo būdų specifiniams valymo darbams, ji taip pat yra puikus universalus valiklis. Purškikliu ir mikropluošto šluoste valykite durų rankenas, šviesos jungiklius, priekinę šaldytuvo dalį, mikrobangų krosnelę ir t. t. Citrinos rūgštis palieka švarius ir dezinfekuotus paviršius, o ją praskiedus kainuoja tik dalį kainos, palyginti su įprastu universaliuoju valikliu.

Exit mobile version