Neatsidaro / neužsidaro garažo vartai. Ką daryti? 15 galimų priežasčių bei problemos sprendimų

Kai garažo vartai neatsidaro arba kai kyla problemų dėl garažo vartų atidarymo mechanizmo, problemos priežastis paprastai būna paprasta, o jos sprendimas gali būti nebrangus ir paprastas – nereikės kviesti garažo vartų įmonės. Sužinokite, kodėl garažo vartai neatsidaro ir kaip juos išspręsti, naudodamiesi šiuo 15 dažniausiai pasitaikančių garažo vartų atidarymo problemų ir jų sprendimo būdų sąrašu.

1. Netinkamai sureguliuoti garažo saugos jutikliai

Kai garažo vartai neužsidaro, dažnai gali prireikti sureguliuoti arba iš naujo sureguliuoti saugos jutiklius. Netoli vartų bėgių apačios abiejose pusėse yra elektroninės akys, tarp kurių turi būti aiški matomumo linija.

Jei matymo linija tarp akių yra laisva, vartai sklandžiai užsidarys iki pat grindų. Tačiau jei elektronines akutes laikantys laikikliai nesuderinti, vartai nenusileis iki galo. Daugeliu atvejų durys sustos arba važiuos atbuline eiga, o apie problemą praneš mirksinčios lemputės.

Rankomis sureguliuokite saugos jutiklius arba laikiklius taip, kad tarp jų būtų aiški matomumo linija.

2. Užsiteršę garažo saugos jutikliai

Kai garažo vartai neužsidaro, kartais jutiklius blokuoja lapai arba šiukšlės. Įsitikinkite, kad tarp dviejų elektroninių jutiklių nėra nieko matymo kelyje. Švelniai nuvalykite kiekvieno jutiklio „akies” dalį. Įsitikinkite, kad jutikliai nėra neteisingai sureguliuoti.

3. Garažo vartų nuotolinio valdymo pultas arba klaviatūra neveikia tinkamai

Jei garažo vartai neatsidaro, dažnai belaidis nuotolinio valdymo pultelis arba sumontuota klaviatūra nustojo valdyti atidarymo įrenginį.

Jei vartai atsidaro naudojant laidinį sieninį jungiklį, tikėtina, kad reikia pakeisti nuotolinio valdymo pultelio arba klaviatūros bateriją. Jei baterija tinkama, įsitikinkite, kad variklio bloko laisva laidinė antena kabo žemyn ir nėra kaip nors pažeista.
Gali prireikti perprogramuoti nuotolinio valdymo pultelį arba klaviatūrą. Kartais jautri nuotolinio valdymo pulto arba klaviatūros elektronika gali prarasti programavimą ir ją gali tekti iš naujo nustatyti. Kiekvienas garažo vartų atidarymo įrenginys turi šiek tiek kitokį perprogramavimo būdą, todėl susipažinkite su instrukcijomis arba ieškokite internete konkretaus prekės ženklo instrukcijų. Kokybiškas garažo vartų pultelis padės išspręsti aukščiau išvardintas technines problemas.

4. Garažo vartų ritinėlius gali reikėti sutepti

Garažo vartai, kurie nusileidžia, kartais neatsidaro, ypač žiemą. Žiemą ar kitais šaltais mėnesiais ritinėliai gali sustingti ir vartai gali atsidaryti lėtai arba apskritai atsisakyti atsidaryti.

Jei taip atsitinka, ieškokite ant variklio bloko esančio varžto, kuriuo reguliuojamas atidarymo mechanizmo jautrumas. Jautrumo reguliavimo būdai skiriasi, todėl instrukcijų ieškokite savininko vadove.

Šią problemą taip pat gali padėti išspręsti ritinėlių sutepimas. Naudokite baltąjį ličio arba silikoninį tepalą, nes šie tepalai nesusigeria ir nepritraukia nešvarumų.

5. Garažo vartų ritinėlius gali tekti pakeisti

Dėl surūdijusių ar pažeistų ritinėlių vartai gali susispausti bėgiuose, todėl jų nepavyks atidaryti. Pakeitus pažeistus ritinėlius arba sutepus juos silikoniniu arba baltuoju ličio tepalu, šią problemą galima išspręsti.

Pažeisti arba surūdiję ritinėliai gali sukelti papildomą trintį ir signalizuoti, kad durų atidarymo mechanizmas sustos anksčiau laiko. Kad išvengtumėte šios problemos, įsitikinkite, jog ritinėliai yra geros būklės ir gerai sutepti.

6. Garažo vartų atidarymo variklis atjungtas nuo elektros tinklo

Kai garažo vartai neatsidaro paspaudus nuotolinio valdymo pultelį arba sieninį jungiklį, reiškia, kad kažkokiu būdu sutriko elektros energijos šaltinis. Daugeliu atvejų atjungtas variklio blokas. Ilgainiui kištukai gali atsilaisvinti. Į garažą įnešami ir iš jo išnešami daiktai gali užkliudyti laidą ir jį atjungti. Patikrinkite lubinį lizdą, į kurį įjungtas durų atidarymo įrenginys, ir įsitikinkite, kad laidas įjungtas iki galo.

7. Nutrūko garažo vartų variklio maitinimas

Jei garažo vartų laidas įjungtas į elektros tinklą, gali būti, kad suveikė arba perdegė jungiklis, saugiklis arba GFCI lizdas, maitinantis vartų atidarymo grandinę. Jei pastebėjote, kad garaže neveikia kitos šviesos ar elektros grandinės, tikėtina, kad tai yra tikėtina priežastis, ir jums reikės iš naujo nustatyti pertraukiklį ar GFCI arba pakeisti sugedusį pertraukiklį ar perdegusį saugiklį. Jei jungiklis arba GFCI jungiklis išsijungia pakartotinai, tai ženklas, kad kažkur sistemoje yra trumpasis jungimas – galbūt net pačiame garažo vartų atidarymo įrenginyje.

8. Viršutinės ribos jungiklį reikia perkelti arčiau variklio

Kai garažo vartai iš dalies atsidaro ir sustoja ne iki galo atsidarę, viršutinės ribos jungiklį gali reikėti perkelti arčiau variklio. Šis jungiklis paprastai yra jutiklinė svirtis, sumontuota bėgio gale šalia variklio bloko.

Jei jungiklis bus per toli, variklis sustabdys vartus iki galo neatsidaręs. Sprendimas – perkelti jungiklį arčiau variklio bloko. Ši problema pasitaiko gana retai ir paprastai išryškėja iškart po to, kai sumontuojamas naujas garažo vartų variklis.

9. Viršutinės ribos jungiklį reikia perkelti toliau nuo variklio

Jeigu visgi vartai atsidaro, bet variklis nenustoja veikti, paprastai tai reiškia, kad reikia atitraukti viršutinės ribos jungiklį nuo variklio bloko.

Ši problema paprastai pastebima pirmą kartą montuojant garažo vartų atidarymo įrenginį, nors ji gali atsirasti, jei arba kai variklio bloko viduje esantys krumpliaračiai yra nusitrynę, todėl variklis veikia nejudindamas vartų.

10. Reikia sureguliuoti garažo vartų uždarymo ribotuvą

Jei garažo vartai atsidaro teisingai, bet visiškai neužsidaro, gali reikėti sureguliuoti uždarymo ribotuvo jungiklį. Garažo vartuose yra nustatyti ribiniai jungikliai, kurie nurodo varikliui, kada nustoti veikti – tiek atidarant, tiek uždarant. Jei uždarymo ribos jungiklis nustatytas neteisingai, vartai gali neužsidaryti. Taip pat gali būti, kad vartų atidarymo mechanizmas, bandant uždaryti vartus, važiuos atbuline eiga arba trauksis atgal.

Uždarymo ribos jungiklis yra saugos priemonė, apsauganti žmones nuo to, kad durys neužsidarytų ant jų – tai būtinas ir privalomas visų garažo vartų atidarymo įtaisas. Sureguliavę ribinį jungiklį, sustabdysite savo garažo vartus nuo nepastovaus elgesio. Uždarymo ribos jungiklis paprastai yra variklio bloko varžtas, kurį sukant reguliuojama, kaip toli nusileidžia vartai.

11. Reikia sureguliuoti garažo vartų uždarymo varžtą

Kai garažo vartai važiuoja atbuline eiga dar prieš paliesdami grindis, problema gali būti susijusi su garažo vartų reguliavimo varžtu.

Garažo vartų atidarymo įrenginiuose yra reguliavimo varžtas, kuris reguliuoja uždarymo jėgą – slėgį, kuriuo vartai gali nusileisti žemyn prieš išsijungiant varikliui. Kai vartai pasisuka atgal dar prieš paliesdami grindis, dažnai taip nutinka todėl, kad reikia sureguliuoti uždarymo jėgos nustatymą. Dėl durų ritinėlių trinties bėgiuose durų atidarymo mechanizmas klaidingai mano, kad durys jau pasiekė grindis, todėl atidarymo mechanizmą reikia sureguliuoti taip, kad jis būtų mažiau jautrus.

Kai garažo vartai, palietę grindis, iš karto šoka į viršų, tai taip pat yra uždarymo jungiklio problema. Nedideliais žingsniais reguliuokite durų atidarymo variklio uždarymo ribos reguliavimo varžtą, kol vartai sustos palietę grindis.

12. Reikia pakeisti garažo vartų atidarymo variklį

Jei garažo vartai neatsidaro, gali būti, kad garažo vartų atidarymo variklis perdegė ir visai neveikia. Galite patys pakeisti garažo vartų variklį arba išsikviesti techninės priežiūros specialistą, kad šis atliktų šį darbą už jus.

13. Garažo vartų spyruokles reikia sureguliuoti arba pakeisti

Jei garažo vartai neatsidaro, kartais problema būna su sukimo arba išilginėmis spyruoklėmis. Sukimo spyruoklė yra virš garažo vartų angos, o ilginamosios spyruoklės yra abiejose garažo vartų pusėse. Pakeisti sukimo spyruokles sudėtinga ir pavojinga, todėl paprastai geriausia, kad šį darbą atliktų garažo vartų meistras. Pailgintąsias spyruokles dauguma namų savininkų gali pakeisti už maždaug 50-150 EUR.

14. Nutrūko garažo vartų trosas

Garažo vartų spyruoklės veikia kartu su vartų trosais, kad saugiai pakeltų garažo vartus. Kartais garažo vartų kabeliai nutrūksta arba iškrenta iš pusiausvyros. Nors garažo vartai gali atsidaryti su nutrūkusiu kabeliu, tai pavojinga. Kreipkitės į garažo vartų įmonę, kad ši pakeistų trosą.

15. Garažo vartai išlindo iš vėžių

Jei garažo vartai neatsidaro, kartais to priežastis yra ta, kad vartai išvažiavo iš bėgių dėl atsilaisvinusio bėgio. Prieš problemą gali būti pastebimas balansavimas, lėtas judėjimas arba girgždesiai ir neįprasti garsai. Norėdami grąžinti garažo vartus į vėžes, atlaisvinkite varžtus, kuriais vėžės tvirtinamos prie rėmo. Naudodami medžio gabalą arba guminį plaktuką švelniai bakstelėkite bėgelį atgal į vietą. Tada vėl priveržkite varžtus.

Exit mobile version