Kaip efektyviai išvalyti elektrinį virdulį, kad pašalintumėte kalkes?

Elektrinis virdulys yra puikus mažas prietaisas, skirtas greitai užvirinti vandenį, tačiau jį reikia reguliariai valyti. Kadangi virdulys nuolat verda vandenį, jame puikiai kaupiasi mineralinės nuosėdos (dar vadinamos virdulio apnašomis). Jei ant virdulio vidaus matote baltą, kreidinę plėvelę, greičiausiai atėjo laikas pašalinti kalkes (pašalinti susikaupusius mineralus). Šios nuosėdos gali turėti įtakos ne tik virdulio funkcionalumui, bet ir vandens skoniui. Be to, kad pašalinsite šias mineralinių nuosėdų dėmes, elektrinio virdulio valymas taip pat padės pašalinti bet kokį užsilikusį pelėsį ar bakterijas. Be to, prireiks mažiau nei 30 minučių ir minimalių priemonių, kad virdulys atrodytų kaip naujas.

Prieš pradėdami

Atkreipkite dėmesį, kad prieš šveičiant elektrinio virdulio vidų ir išorę, jį visada reikia atjungti nuo elektros tinklo ir išjungti. Visada būkite atsargūs dirbdami su verdančiu vandeniu – imdami virdulį naudokitės jo rankena, o prieš išmesdami vandenį leiskite jam atvėsti.

Ko jums reikės:

Instrukcijos

Pripildykite virdulį vandens ir acto
Norėdami sukurti kalkių šalinimo tirpalą, pripildykite pusę virdulio vandens ir distiliuoto baltojo acto santykiu 1:1. Kad išvengtumėte papildomų mineralinių nuosėdų, naudokite ne vandentiekio, o distiliuotą vandenį.

Užvirinkite valymo mišinį

Įjunkite virdulį ir užvirinkite vandens ir acto tirpalą. Kai užvirs, išjunkite virdulį, jei jis to nepadarė automatiškai. Leiskite virintuve užvirusiam tirpalui nusistovėti apie 10 minučių.

Nuvalykite virdulio vidų

Atjunkite virdulį nuo elektros tinklo ir leiskite tirpalui atvėsti, o tada išpilkite jį į kriauklę. Prieš valydami virdulio vidų taip pat būtinai leiskite jam atvėsti. Jei liko kreidinių dėmių, nušveiskite jas drėgna, minkšta kempine ir nedideliu kiekiu valgomosios sodos. Išplaukite virdulį.

Filtro valymas (pasirinktinai)

Jei elektrinis virdulys turi vandens filtrą arba vandens filtro kasetę, vadovaukitės gamintojo nurodymais ir išvalykite jį. Dauguma rekomenduoja jį paleisti po vandeniu ir nuvalyti šluoste arba kelioms minutėms pamerkti į vandens ir acto mišinį.

Skalaukite virintu vandeniu

Atėjo laikas nuplauti nuo virdulio vidaus likusį valymo tirpalą. Užvirinkite vandenį virdulyje kaip įprastai ir baigę jį išpilkite. Pakartokite 1-3 kartus arba tol, kol išnyks bet koks acto kvapas.

Virdulio išorės valymas

Dabar, kai virdulio vidus švarus, minkšta kempine ir keliais lašais skysto indų ploviklio nuvalykite virdulio išorę. Šiuo veiksmu reikėtų pašalinti bet kokias išdžiūvusias vandens dėmes ir kasdienius nešvarumus. Taip pat galite naudoti drėgną kempinę ir sausą valgomąją sodą, kad švelniai nušveistumėte įsisenėjusias dėmes. Išorę nusausinkite minkšta šluoste arba mikropluošto rankšluosčiu.

Papildomi metodai

Jei po ranka neturite distiliuoto baltojo acto arba norite naudoti kitą elektrinio virdulio valymo būdą, yra keletas kitų galimybių pasigaminti valymo tirpalą. Norėdami naudoti citriną, pripilkite pusę virdulio vandens ir įpilkite 2-3 valgomuosius šaukštus citrinos sulčių (šviežių arba išpilstytų į butelius). Norėdami naudoti citrinos rūgštį, į pusę pilno virdulio vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus miltelių. Užvirinkite tirpalą ir toliau valykite, kaip aprašyta pirmiau.

Exit mobile version