Kaip sumažinti triukšmą (aidą) savo namuose? Įdomios gudrybės ir patarimai

Namai turi būti mūsų saugi šventovė – patogi erdvė, kurioje galime mėgautis ir atsipalaiduoti po ilgos dienos. Taigi, kai mūsų ramybę ir tylą nuolat trikdo įkyrus triukšmas, tai greitai gali tapti kasdiene nemalonia problema.

Nesvarbu, ar gyvenate judriame kelyje, kur vyksta intensyvus eismas, šalia sporto stadiono, ar šalia triukšmingų kaimynų, nuolatinis triukšmas taip pat gali turėti įtakos mūsų psichinei sveikatai ir gerovei. Tai ypač vargina, jei dirbate namuose ir negalite dirbti taip produktyviai, kaip norėtumėte.

Tačiau dėl lengvų namų konstrukcijų, atviro išplanavimo butų ir net triukšmingų prietaisų nenuostabu, kad šiuolaikiniai namai ir butai yra kaip niekada triukšmingi.

Laimei, yra keletas gudrių būdų, kaip sumažinti triukšmą namuose, neišleidžiant daugybės pinigų garso izoliacijai ar neperkraustant namų! Šie paprasti, bet veiksmingi patarimai padės sugerti ir sumažinti išorinį triukšmą, taip pat pagerins namų izoliaciją. Geriausia, kad tai suteiks jums ramybę, kurios jums reikia, kad galėtumėte mėgautis savo gyvenamąja erdve.  Taigi, prieš svarstydami apie persikraustymą, išbandykite vieną iš šių 7 gudrių būdų, kaip sumažinti triukšmą namuose.

1. Garso izoliacija pasitelkiant namuose esančius baldus

Populiarus būdas sumažinti triukšmą – „suminkštinti” kambaryje esančius paviršius. Paprastai garsas atsispindi nuo kietų, plokščių daiktų, tokių kaip kietmedžio grindys, stiklas ir plytelės. Todėl įprasti buitiniai garsai, tokie kaip žingsniai, dideli prietaisai ar net balsai, atrodo sustiprėję.

Ant kietmedžio grindų patiesti stori kilimai ar kiliminės dangos gali padėti užgožti dalį triukšmo, taip pat neleidžia baldams kelti didelio triukšmo, kai jie judinami. Pliušiniai baldai, pavyzdžiui, minkšta sofa, suolas ar net minkštos pagalvėlės, taip pat gali gerai sušvelninti erdvę. Yra daugybė kilimų dizainų ir dydžių, tinkančių jūsų erdvei, tik nepamirškite kruopščiai juos valyti, kad jie atrodytų kaip nauji.

Be to, galite perstatyti baldus, kad užgožtumėte kaimynų keliamą triukšmą. Tiesiog sustatykite didesnius baldus, pavyzdžiui, didelę knygų spintą, prie bendros sienos. Tai padės sumažinti dalį sklindančio triukšmo.

2. Naudokite garsą slopinančias užuolaidas

Sunkios užuolaidos taip pat gali padėti sumažinti triukšmo lygį iš gatvės ir izoliuoti kambarį žiemą. Įprastas langų uždangas pakeitus sunkesne medžiaga, pavyzdžiui, aksomu, kuris dengia žemiau esančią sieną, galima gerai sugerti tam tikrą triukšmo kiekį.

Be to, apsvarstykite galimybę rinktis plisuotas užuolaidas, nes jų sluoksniai taip pat gali dvigubai sumažinti triukšmą, palyginti su plokščiomis užuolaidomis. Vis dėlto, jei svarstote apie žaliuzes, skaitykite straipsnį Žaliuzės ir užuolaidos: kas geriau, kad lengviau apsispręstumėte.

3. Sienų dekoracijos

Dažnai pagalvojame, kad sieniniai pakabai suteikia spalvų ir papuošia tuščią sieną. Tačiau sieniniai pakabai taip pat yra puikus būdas slopinti garsą, sklindantį iš lauko ar nuo kaimynų. Stora sieninio pakabo medžiaga gali sugerti dalį triukšmo ir sukurti akį traukiantį elementą, kaip šis didelis makrame sieninis pakabas (45 USD, „Amazon”).

Dar vienas gudrus hack’as – pridėti putų sluoksnį esamų meno kūrinių gale. Tai vėlgi turėtų padėti prislopinti kai kuriuos per sienas sklindančius garsus.

4. Užsandarinkite tarpus

Triukšmas į kambarį gali patekti per tarpus aplink duris ir langus. Dar vienas geriausias patarimas – užsandarinti tarpus po durimis ir langų rėmais bei aplink juos, kad atsikratytumėte nepageidaujamo triukšmo.

Be to, kad užsandarintumėte tarpus, taip pat patikrinkite sienų lizdus ir aplink grindjuostes, ar nėra akivaizdžių skylių arba įtrūkimų, kuriuos reikėtų užsandarinti. Bet kokias nedideles skylutes užsandarinkite sandarikliu arba oro juostelėmis, pavyzdžiui, „Foam Insulation Tape, Weather Stripping Door Seal Strip” (13 JAV dolerių, „Amazon”), kaip barjerą.

Tai dar vienas nebrangus būdas, padedantis sumažinti triukšmą, taip pat izoliuoti patalpą ir neleisti patekti šaltam orui. Taigi tai abipusė nauda!

5. Įsigykite ausų kištukus

Tai gali atrodyti banalu, bet galite investuoti į ausų kištukus, skirtus jautrumui triukšmui. Šiuo metu yra įvairių tipų, tinkančių jūsų ausims, kurie išliks patogūs kasdieniam naudojimui. Ir nors jie visiškai neužblokuos triukšmo trikdžių, vidutinio stiprumo ausų kištukai gali gerokai sumažinti aplinkos garsą.

Tokie ausų kištukai, kaip „Loop Quiet Solstice Ear Plugs” (24 JAV doleriai, „Amazon”), teigia slopinantys balsus ir blokuojantys foninį triukšmą. Ausų kištukai taip pat puikiai tinka ramiam miegui arba kai norite produktyviau dirbti.

Be to, galite išbandyti porą geriausių triukšmą slopinančių ausinių, kurios padės neutralizuoti aplinkinius garsus. Nors šios ausinės dažnai naudojamos keliaujant į darbą ir keliaujant, nėra nieko blogo jas naudoti ir namuose, jei jums reikia tylos akimirkos.

6. Paleiskite baltąjį triukšmą

Dar vienas gudrus patarimas, kaip sumažinti triukšmo taršą, – leisti baltąjį triukšmą. Baltasis triukšmas gali padėti žmonėms miegoti ar dirbti, nes blokuoja išorės garsus ir maskuoja trukdančius garsus.

„Baltasis triukšmas gali užgožti kitus garsus, kurie gali trukdyti miegoti, pavyzdžiui, eismą, knarkimą ar kaimyno televizorių”, – sako daktarė Meeta Singh, medicinos mokslų daktarė, sertifikuota gydytoja ir psichiatrė, besispecializuojanti miego mokslo srityje. „Sukūręs pastovų, žemo lygio garsą, baltasis triukšmas gali sumažinti kitų garsų pastebimumą ir padėti jums ramiau miegoti.”

Galima įsigyti keletą baltojo triukšmo garso aparatų, pavyzdžiui, „LectroFan High Fidelity White Noise Machine” (31 JAV doleris, „Amazon”), kuris idealiai tinka namų biurui ar gyvenamosioms patalpoms. Be to, baltasis triukšmas gali labai pagerinti jūsų miego kokybę, jei naktį sunkiai užmiegate.

7. Sumažinkite triukšmą kieme

Jei turite kiemą, lauko triukšmas per sodą gali sklisti ir į namus. Tačiau galite sumažinti kiemo triukšmą prieš jam patenkant į jūsų pastatą pasodinę storų krūmų, visžalių medžių ar krūmų, pavyzdžiui, buksmedžių, kurie sugertų tokius dalykus kaip kelio ar foninį triukšmą.

Geriausia augalus išdėstyti grupėmis link namo, taip sukuriant storą barjerą. Taip pat ir tanki gyvatvorė tarp kelio ir jūsų sklypo gali sugerti dalį triukšmo. Dideli augalai ir krūmai taip pat puikiai tinka privatumui kieme padidinti.

Be to, garsą veiksmingai sugeria ir plytų sienos. Nors jos gali būti brangesnės nei aukšti augalai, dėl kurių kiemas taip pat atrodys vizualiai nuostabiai!

 

Exit mobile version